biogrunt standard

Aktywny biologicznie substrat podżwirowy dla roślin wodnych.

BIOGRUNT STANDARD

Doskonale znany akwarystom substrat który od wielu lat sprawdza się w tysiącach wymagających zbiorników, gwarantując ich bezpieczeństwo i prawidłowe działanie przez długie lata. Tym razem doskonale znana jakośc w nowej odsłonie, w praktycznym i większym opakowaniu.

Biogrunt Standard jest fundamentem biologicznej aktywności dna. Jest głownym magazynem azotu w zbiorniku, odpowiada za prawidłową redukcję materii organicznej a co za tym idzie gwarantuje bezpieczeństwo całego akwarium. Prawidłowy rozpad materii organicznej umożliwia roślinnosci dostęp do pełnego wachlarza składników odżywczych wydłużając czas prawidłowego funkcjonowania całego mikro-ekosystemu jakim jest akwarium.

Ułatwia dojrzewanie akwarium, intensyfikuje wzrost roślin, przyspiesza proces ukorzeniania się roślin, opóźnia procesy starzenia się akwarium, jest doskonałym siedliskiem dla flory bakteryjnej dna.

Zastosowanie:

Dno akwarium pokryć około 3-centymetrową warstwą BIOGRUNTU, następnie BIOGRUNT wyrównać i przysypać 5-centymetrową warstwą żwiru kwarcowego frakcji 2-4 mm lub podłoża akwarystycznego. Po wyrównaniu warstwy wierzchniej można przystąpić do obsadzania dna roślinami wodnymi za pomocą długiej pensety.

BIOGRUNTU NIE PŁUKAĆ!

Aby uniknąć mieszania się warstw BIOGRUNT najlepiej jest oddzielić od żwiru za pomocą nylonowej siatki o małych oczkach.

Pojemność: 6200 ml