biogrunt

Aktywny biologicznie substrat podżwirowy dla roślin wodnych o wydłuzonej aktywnosci biologicznej.

BIOGRUNT LONG LIFE

Opóźnia procesy biologicznego starzenia się akwarium
Znacząco wydłuża czas prawidłowego funkjonowania zbiornika

BIOGRUNTU NIE PŁUKAĆ!

Biogrunt Long Life jest fundamentem biologicznej aktywności dna. Jest głownym magazynem azotu w zbiorniku, odpowiada za prawidłową redukcję materii organicznej a co za tym idzie gwarantuje bezpieczeństwo całego akwarium. Prawidłowy rozpad materii organicznej umożliwia roślinnosci dostęp do pełnego wachlarza składników odżywczych wydłużając czas prawidłowego funkcjonowania całego mikro-ekosystemu jakim jest akwarium. Specjalny kompleks mineralny odpowiada za znaczące wydłużenie aktywnosci biologicznej dna, a co za tym idzie całego zbiornika. Przeciwdziała procesom zakwaszania dna zbiornika, zapobiega tworzeniu się stref beztlenowych i gromadzeniu nierozłożonych związków organicznych w dnie.

Sposób użycia:

Dno akwarium pokryć 3-4 centymetrowa wartswą Biogruntu, wyrownać by w częsci tylnej znajdowało się więcej Biogruntu a nieco mniej w częsci przedniej. Aby zapobiec mieszaniu się Biogruntu ze żwirem/substratem dobrze jest Biogrunt oddzielić poprzez przykrycie go siatką nylownową o drobnych oczkach. Następnie tak przygotowaną część podżwirową przysypujemy drobnym żwirem kwarcowym o frakcji 2-4 mm, lub substratem akwarystycznym.

Akwarium częsciowo zalewamy wodą i obsadzamy roślinami. Po obsadzeniu uzupełniamy wodę w akwarium i uruchamiamy filtr i światło oraz CO2 po kilku dniach można wpuścić pierwszych mieszkańców i obserwujemy ich zachowanie i kondycję.

Gdy nie obserwujemy żadnych nieprawidłowości można stopniowo uzupełniać obsadę o kolejne gatunki.

Pojemność: 6200 ml